ישיבת ועדה של הכנסת ה-24 מתאריך 08/12/2021

תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך והוראות נוספות) (תיקון מס' 7), התשפ"ב-2021

פרוטוקול

 
פרוטוקול של ישיבת ועדה

הכנסת העשרים-וארבע

הכנסת2
ועדת החינוך, התרבות והספורט
08/12/2021


מושב שניפרוטוקול מס' 64
מישיבת ועדת החינוך, התרבות והספורט
יום רביעי, ד' בטבת התשפ"ב (08 בדצמבר 2021), שעה 9:28
סדר היום
הצעת תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה)(הגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך והוראות נוספות)(תיקון מס' 7), התשפ"ב-2021
נכחו
חברי הוועדה: שרן מרים השכל – היו"ר
יוסף שיין – מ"מ היו"ר
מאיר פרוש
מוזמנים
אילנה גנס - ראש מטה בריאות הציבור משרד הבריאות

טל וינר שילה - עו"ד משרד הבריאות

לירן שפיגל - ממונה ייעוץ משפטי משרד החינוך


מוזמנים באמצעים מקוונים
אריה מור – סמנכ"ל ומנהל אגף בכיר חירום, בטחון ובטיחות משרד החינוך
ייעוץ משפטי
תמי סלע
מנהלת הוועדה
יהודית גידלי
רישום פרלמנטרי
מעין מכלוף, חבר תרגומיםהצעת תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה)(הגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך והוראות נוספות)(תיקון מס' 7), התשפ"ב-2021
היו"ר שרן מרים השכל
אני פותחת את ישיבת ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת. בוקר טוב לכולם, בוקר טוב לכל הנוכחים. הדיון היום יתקיים לעניין תקנות קורונה, תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך והוראות נוספות) (תיקון מס' 7), התשפ"ב-2021.

אנחנו נפתח אולי עם איזו שהיא סקירה של היועצת המשפטית, ולאחר מכן נשמע את משרד הבריאות. בבקשה תמי.
תמי סלע
אז בעצם כרגע לפנינו תיקון מס' 7 לתקנות, שתמיד זאת הוראת שעה, אבל זאת הוראת שעה קצרה עוד יותר, שבעצם בתוקף מאתמול ועד היום. זה מה שאנחנו מכנים מבצע אנטיגן 3. זה בעצם מכניס את החובה להגיע לבית הספר, עם החזרה מחופשת החנוכה, עם הצהרה חתומה על ידי ההורים שבוצעה בדיקה מהירה שתוצאותיה היו שליליות. הכניסו פה באמת במתווה שפה בתקנות הערות שהיו כשדנו במתווים הקודמים של חגי תשרי, גם לעניין חריגים לילדים עם מוגבלויות, אז גם ילד עם תעודת נכה וגם ילד שיש לו, שהוא בעצם בשילוב וועדה קבעה שיש לו מוגבלויות מסויימות הוא פטור מהבדיקה הזו. וגם ילד שהוא עם תו ירוק פתור מהבדיקה הזו. ההוראה חלה גם לגבי צהרונים, גם לגבי גני ילדים מגיל שלוש ובתי ספר יסודיים א' עד ו'. ויש שם הוראה שהיא ליומיים, זאת אומרת אתמול והיום, מי שביצע אתמול לא צריך לעשות גם היום, אבל באמת להקיף את כל מי שחוזר לבית הספר, שזה לא יהיה רק יום אחד. וזה חל רק על מי שהיה בעצם בחופשת חנוכה. על המגזר הרלוונטי. אני לא יודעת אם מתכוונים גם להחיל על מי שחוזר למשל מחופשת קריסטמס בהמשך, משהו דומה, זה כרגע לא על שולחננו העניין הזה.
היו"ר שרן מרים השכל
אני ממש מתנצלת, אני אצטרך לקחת הפסקה של חמש דקות.

(הישיבה נפסקה בשעה 00:04 ונתחדשה בשעה 00:04.)
היו"ר שרן מרים השכל
אנחנו חוזרים חזרה לדיון. אני פותחת אותו מחדש. תמי בבקשה.
תמי סלע
אז בעצם הצגתי את מה שיש, ואם יש עוד הסברים של המשרדים אז יסבירו. המבצע עצמו כבר התחיל אתמול, וזה היום השני שלו, ובעצם מחר התקנות האלה כבר לא בתוקף. יש לנו ברקע את התקנות הכלליות באמת על הגבלת פעילות של מוסדות חינוך, שהתוקף שלהם הוא עד השנים עשר בדצמבר, זאת אומרת עד יום ראשון הקרוב. ושם יש את ההסברים הכלליים.

בהקשר הזה חשוב אולי לשמוע מה באמת המסקנות, התובנות, לגבי המבצעים הקודמים. כי יש להם עלות. האם היתה יעילות, האם היה שיתוף פעולה, מה ההערכה לגבי הפחתת תחלואה שנכנסת לבתי ספר כתוצאה מהמבצעים האלה. בטח לגבי המבצע הנוכחי עוד אין ממש נתונים.
היו"ר שרן מרים השכל
תודה רבה תמי. אני אשמח שמשרד הבריאות יבוא ויחלוק אתנו קודם כל את איך אמור להראות מבצע אנטיסן של חנוכה, ובאמת מהנתונים שאספנו משני המבצעים האחרונים, מה היו התוצאות.
טל וינר שילה
אני יכולה לספר רק על איך זה יכול להראות. אילנה, שהיתה פה, היתה צריכה לצאת לוועדת חוקה, היא תחזור בהמשך, כשהיא תוכל לצאת משם. הנתונים נמצאים בידיה. גם נמצאים איתנו נציגי משרד ראש הממשלה שגם ביקשו לקדם את התהליך הזה ביחד איתנו, והם גם יכולים להציג חלק מהדברים.

בעצם העקרון המחנה הוא שלאחר חופשת החנוכה תלמידים יצטרכו להראות ולהצהיר על תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן שבוצעה. במטרה בעצם למנוע תחלואה עקב אירועי החג, הדלקות נרות משותפות, פסטיגלים, אירועים, בעצם בין היתר לאתר את מוקדי התחלואה, ואם חלילה יש תחלואה אז למנוע התפרצויות.
היו"ר שרן מרים השכל
יש לי שאלה, הגיעה אליי פנייה של אחד האזרחים, אמר לי שבגני הילדים חילקו לילדים עצמם, או בפעוטונים, לילדים עצמם בעצם את הבדיקה, ולא להורים. זה נכון?
לירן שפיגל
אני לא יודע, צריך לבדוק. אני לא מכיר דבר כזה.
היו"ר שרן מרים השכל
היו פשוט הורים מאוד מאוד מודאגים, משום שילדים, גם על האריזה כתוב לדעתי שיש שם חומרים רעילים ומסוכנים בתוך הבדיקה. הרי יש את החומר הזה שלתוכו צריך להכניס את המטוש, ולמעשה כשנותנים את זה בידיים של ילד קטן, גם בגיל שלוש או גיל קטן, הם עלולים למעשה לשחק עם זה, לבלוע את הרעל או משהו כזה. כלומר השאלה למה זה לא ניתן להורים וזה ניתן לילדים.
לירן שפיגל
אני לא יודע אם זה נכון. אני מבין שאריה נמצא בזום.
אריה מור
בוקר טוב. אני אתן לכם את הנתונים של כל המבצעים האחרונים. אנחנו מדברים על מבצע אנטיגן 1, הוא היה בראשון לספטמבר, במהלך חזרה ללימודים. האוכלוסיה היתה גנים עד כיתה ט'. חולקו שני מיליון בדיקות. ואז לא היתה כל כך חובה של הביצוע.

באנטיגן 2, זה היה בעמדות חלוקה במד"א להורים ולאוכלוסיה. חילקנו, האוכלוסיה היתה גם עד כיתה ז', מיליון וחצי ערכות. בתוך המהלך הזה בסך הכל פטורי הבידוד לא לקחו, וזה בסדר. מד"א חילקו אחד נקודה עשרים וחמש מיליון ערכות, ואחרי חופשת הסוכות אנחנו פיתחנו מערכת דיגיטלית, מתוך מיליון מאתיים וחמישים אלף דיווחו במערכות ההורים על ביצוע בדיקות כחמש מאות אלף דיווחים דיגיטליים, וכל השאר הגיעו עם טפסים ידניים.

במהלך הראשון נמצאו כשלושת אלפים מאומתים. זה חסך למעשה שלושת אלפים כיתות, כי בהנחה שכל מאומת מכיתה היה מכניס כיתה שלמה לבידוד. באנטיגן 3, שהתחלנו אותו ביום חמישי שלפני חג הסוכות,
היו"ר שרן מרים השכל
סליחה, אני מתנצלת, קוראים לי בדחיפות. יוסי שיין יחליף אותי לשתי דקות, ואני כבר אחזור.

היו"ר יוסף שיין)
אריה מור
במהלך היומיים האלה של לפני חג הסוכות חילקנו תשע מאות ותשע אלף ערכות באמצעות התלמידים. בגן הם קיבלו את זה באמצעות ההורים. אני לא מכיר את המקרה הפרטני שדיברתם עליו. הביצוע היה באמת מצויין. עד אתמול לפנות בוקר, עד אתמול בשמונה בבוקר דווחו במערכות על ידי ההורים באופן ישיר, במערכות הדיווח, חמש מאות חמישים אלף דיווחים. שבעים ושבעה אחוז במגזר היהודי. ובמגזר החרדי אחוז מאוד נמוך. הם לא מדווחים באינטרנט ולכן הנאמני קורונה שאספו את אישורי ההורים במהלך היום אתמול ובמהלך היום מזינים לתוך המערכת שיצרנו להם, על מנת שתהיה לנו אינדיקציה.

על פי הנתונים שאנחנו יודעים כרגע, ולכל אורך התהליך אתמול של ההזנה, או שלשום של ההזנה על ידי ההורים, הדיווחים על ידי ההורים, אנחנו רואים את אותו יחס שהיה גם בשני המבצעים הקודמים, כלומר משהו כמו אחד למאה אלף. כך שעד עכשיו, כשזה שש מאות מאומתים, אני מעריך שנעמוד על אלף מאומתים בכל המבצע הזה, שזה חוסך למעשה אלף כיתות. אלף כיתות בממוצע, כפול שלושים, זה שלושים אלף מבודדים. זה הערך של זה.

כמה זה עלה, אין לי מושג. משרד הבריאות צריך להגיד כמה עולה בדיקת אנטיגן. אני מסכים שהערכות האלה זה ערכות שנרכשו לפני חודש ומעלה. חלקם היו בתוך בתי הספר כבר וברשויות המקומיות עבור גני הילדים. ובמהלך שלושת הימים האחרונים השלמנו לכל בתי הספר ולכל הרשויות את הכמות הנדרשת באמצעות המשל"ט של משרד הבריאות, על מנת לעמוד בסטנדרט המלאים הנדרש עבור כיתה ירוקה להמשך.

לגבי המגזר הלא יהודי, הם יוצאים לחופשה בעשרים ושלישי, עשרים ורביעי לדצמבר. עד אז אנחנו ניתן להם ונחלק להם את הערכות לביצוע של הבדיקה בתאריך השמיני-תשיעי לינואר, בעת חזרתם מחופשת החורף.
תמי סלע
רציתי לשאול, לגבי הבדיקות החיוביות, בעצם אני מניחה שהם נדרשים אחר כך לעשות PCR גם, עד כמה יש הערכה,
אריה מור
כן, בהחלט. ברוב המקרים גם מי שעבר, וגם כשאנחנו רואים את זה בכיתה הירוקה, ברוב המקרים מי שהיה חיובי באנטיגן זה גם חיובי ב-PCR כמובן.
היו"ר יוסף שיין
התלמידים החיוביים, מה מצבם? איך אתה רואה אותם, מבחינה בריאותית? הבדיקה היא חיובית, אבל מצבם היומיומי בבית, הם בסדר? מה מצבם? איך המחלה משפיעה עליהם?
אריה מור
לפי מיטב הבנתי זה א-סימפטומטי.
היו"ר יוסף שיין
כלומר רוב התלמידים זה א-סימפטומטיים, כלומר זו בדיקה חיובית,
אריה מור
להערכתי.
היו"ר יוסף שיין
ומה זה אומר לנו, זאת אומרת שילד הוא א-סימפטומטי, הוא לא מרגיש כלום, הוא יכול להדביק, אבל הוא עצמו אין לו שום תופעות שהוא מרגיש אותן.
אריה מור
לפי מיטב הבנתי כן, אבל זה צריך לשאול את משרד הבריאות, לגבי כל אותן בדיקות אנטיגן.
היו"ר יוסף שיין
כמה ילדים אנחנו יודעים היום יש חולים בתוך מערכת החינוך? חולים, לא מדבר על כאלה שיצאו חיוביים.
אריה מור
אנחנו לא מדברים בחולים, אנחנו מדברים במאומתים. אין לנו חולים. יש לנו מאומתים. המאומתים במערכת החינוך, שמתגלים בכיתה ירוקה או במגן חינוך, או בכלל, ילד שהולך להיבדק, מכל סיבה שהיא, למשל אם הוא חזר מחו"ל, אנחנו משהו כמו ארבעת אלפים חמש מאות. אנחנו עדיין באותו טווח של הששים אחוז מהמאומתים באוכלוסיה.
היו"ר יוסף שיין
היום קיבלנו נתון בבוקר שמקדם ההדבקה עלה ל-1.02. זה כתוצאה מאותם ילדים מאומתים? זה הנתון? הוא המבטא של הדבר הזה?
אריה מור
הכל יכול להיות.
היו"ר יוסף שיין
מה משרד הבריאות עונה על השאלות האלה?
טל וינר שילה
אילנה הנציגה של בריאות הציבור לא כאן. הלשכה המשפטית פה, אנחנו נשאל אותה מתי היא תחזור, היא היתה צריכה לצאת.
תמי סלע
אולי אני אעלה עוד נקודה שעלתה, ברשותך, נמצאת פה בזום אני מבינה נציגה של משרד ראש הממשלה.
היו"ר יוסף שיין
יש פה באמת שאלה מאוד חשובה.
תמי סלע
נציגה של משרד ראש הממשלה יש איתנו בזום?
טל וינר שילה
נאמר לנו שתהיה. אני לא יודעת.
היו"ר יוסף שיין
צריך פשוט לראות, כי אחת השאלות אני מניח שהיא מאוד חשובה לנו לשאול אותה כרגע בדיון הציבורי, מצד יש לנו את הוריאנט הדרום אפריקאי. מצד שני אנחנו רואים שהמספרים של מקדם ההדבקה הגיעו ל-1.02, אז לא יודעים בדיוק מה זה אומר. ומהצד האחר אנחנו שומעים, וכמו שאתה יודע חבר הכנסת פרוש, אנחנו רואים שדווקא הילדים שאנחנו רואים שהם מאומתים הם א-סימפטומטיים כמעט כולם. זאת אומרת השאלה כרגע מבחינת הניתוח שלנו של המחלה, איפה אנחנו נמצאים. אנחנו עוקבים כל יום אחרי הנתונים שמשרד הבריאות מפרסם. אין לנו עלייה במספר החולים הקשים, לשמחתנו גם אין נפטרים כבר מספר שבועות רב. אלא יש פה איזה חשש, שהוא יושב למעלה בגלל הדברים האלה. והשאלה אם אנחנו צריכים לשנות איזו התנהגות, או פשוט לתת לזה להמשיך כך, גם להמשך החיסונים של הילדים. ולהבין שזה מצב סטטי כזה, שנשאר, שלא דורש מאתנו הערכות של מצב חירום. אני אומר, אנחנו כל הזמן באיזו שהיא חרדה גדולה. ובו בזמן אנחנו רואים בבתי הספר שהנתונים לא משתנים באופן דרמטי, לפי מה שמציגים לנו. אין איזה שינוי דרמטי. יש חיוביות, אבל היא לא מראה לנו משהו שקורה, שהילדים לא חולים בתוך המערכת הזאת. וזה הייתי רוצה לשמוע ממשרד הבריאות, איך הם רואים את התמונה הזאת. כי אחרת זה דיון עם מספרים, זה דיון סטטיסטי. הוא לא אומר לנו כלום לגבי המחלה בהתקדמותה, ולגבי המחלה בילדים. אנחנו צריכים לדעת מה קורה פה.

(היו"ר שרן מרים השכל)
תמי סלע
מה שאני מבינה, גם מהמבצעי אנטיגן שהיו עד עכשיו, וגם במבצע הנוכחי, זה מצליח להפחית כניסה של תחלואה לבתי הספר, וגם בידודים של ילדים ושל בני משפחה נוספים, כתוצאה מזה, בבתי הספר. אז מבחינה זו זה משיג מטרה.
היו"ר שרן מרים השכל
אז כמה מאומתים יש לנו כרגע?
תמי סלע
ארבעת אלפים חמש מאות מאומתים.
אריה מור
אין סימפטומים. רק מאומתים מבחינת הבדיקה.
תמי סלע
חלק מההורים דיווחו במערכת מקוונת, עכשיו במבצע האחרון כחצי מיליון דיווחו. והגילוי שהם חיוביים כתוצאה מהבדיקות אנטיגן זה משהו כמו אחד לאלף.

משהו שרציתי להעלות, עלתה פה שאלה, על משהו שעלה בישיבה הקודמת, לגבי אותם ילדים שיוצאים לפעילויות,
היו"ר שרן מרים השכל
ההפרדה בתו הירוק,
תמי סלע
עדיין לא הובא חריג לעניין הזה,
היו"ר שרן מרים השכל
משרד החינוך, יש לכם איזה שהוא דבר לומר על העניין הזה? ההפרדה שיש בין התלמידים, עם התו הירוק?
לירן שפיגל
מחד אנחנו תומכים בהחרגה,
היו"ר שרן מרים השכל
בהחרגה בין תלמידים עם תו ירוק ובין לא?
לירן שפיגל
לא, בהחרגה בתקנות. אני אזכיר מה שאמרנו בדיון הקודם, שהנושא מוסדר בתקנות פעילות ציבורי או עסקי.
היו"ר שרן מרים השכל
אבל איך אתם מוציאים אותם לפעילות חוץ בית ספרית כאשר אתם נאלצים להפריד בין התלמידים?
לירן שפיגל
זה נמצא בתקנות, וצריך לתקן שם את התקנות.
היו"ר שרן מרים השכל
כן, אבל אמרנו את זה בישיבה הקודמת. זה לא בסדר.
לירן שפיגל
ביקשנו שיתקנו את התקנות. אני ניסיתי לברר לפני הדיון איפה הבקשה הזאת עומדת. לא קיבלתי עדיין תשובה. מה שכן, עשו בהנחיות האחרונות, חידדו את זה שבמוזיאונים יש החרגה. כלומר שמו דגש על הנושא של המוזיאונים.
היו"ר שרן מרים השכל
אז תקחו את התלמידים למוזיאונים. אז אני מבקשת שלדיון הבא גם אתם וגם משרד הבריאות תגיעו ביחד עם תשובה, לעניין ההפרדה בין תלמידים כשהם יוצאים לאולמות אירועים.
תמי סלע
והשאלה גם אם בינתיים, כל עוד אין החרגה, מה העמדה של משרד החינוך לגבי היצירה של תלמידים לפעילויות כאלה שבהן נדרש תו ירוק. האם יש אמירה, עד שאין חריג יצאו לפעילויות כאלה, כי לא מקובל שילדים יעשו ביניהם הפרדה על בסיס תו ירוק, או שתעשו מה שתחליטו ומה שחל, חל.
היו"ר שרן מרים השכל
אנחנו לא נאשר הפרדה ביניהם כשהם יוצאים לפעילויות מחוץ לבית הספר. אז אני מבקשת להגיע לישיבה הבאה בבקשה מוכנים גם לעניין הזה, לתת לנו תשובות.

ולעניין החלוקה של הבדיקות, אריה ענה על זה?
תמי סלע
הוא אמר שהוא לא מכיר את המקרה הזה, שבגדול החלוקה זה להורים.
היו"ר שרן מרים השכל
אז אני מבקשת להוציא הנחיה ממשרד החינוך לכל מוסדות החינוך והוראה להעביר את זה להורים. מניחה אולי אפילו יסודי ותיכון זה מיותר, אבל גני ילדים, פעוטונים, באמת להוציא להם הנחייה ברורה, מכתבים ברורים לרשויות המקומיות, למשרד החינוך, שאת הבדיקות הם נותנים להורים כשהם באים לאסוף את הילדים מהגן, ולא לילדים אישית.
תמי סלע
עוד דבר שנמסר זה שבמגזר הלא יהודי יהיה מבצע כזה, כשהם יחזרו מחופשת הקריסמסט.
היו"ר שרן מרים השכל
אתם מתכננים מבצע אנטיגן נוסף?
טל וינר שילה
הכל בהתאם לנתוני התחלואה. מדברים כאן על סוף החודש, כשהדברים ייבחנו לקראת המועד המתאים.
היו"ר שרן מרים השכל
בסדר גמור. תמי, את רוצה לקרוא בבקשה את הסעיפים,
תמי סלע
תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה)(הגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך והוראות נוספות) (תיקון מס' 7)

בתוקף סמכותה על פי סעיפים 4, 10, 23, 24 ו-25 לחוק סמכויות מיוחדות, ובאישור ועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת, במקרה הזה זה בדיעבד, מתקינה הממשלה תקנות אלה:
הוראת שעה
בתקופה שבין יום ג' טבת התשפ"ב שבעה בדצמבר עד יום ד' בטבת התשפ"ב שמונה בדצמבר בתקנות סמכויות מיוחדות יבואו ההוראות הבאות:
1. בתקנה 1 אחרי ההגדרה בדיקת קורונה מיידית בא: בדיקת קורונה מיידית לשימוש ביתי, בדיקת קורונה שתוצאותיה מתקבלות מייד, ובלבד שערכת הבדיקה נרשמה לשימוש ביתי בפנקס האביזרים והמכשירים הרפואיים במשרד הבריאות, כמשמעותו בסעיף 25 לחוק ציוד רפואי התשע"ב-2012. זו הגדרה שהיתה כבר קודם, ועכשיו החזירו אותה.
2. בתקנה 5 ב.א. בכותרת השוליים המלים של מי שאינו תלמיד ואינו עובד המוסד יימחקו. זו פשוט תקנה שעד עכשיו עסקה רק בכניסה של מי שאינו תלמיד ואינו עובד, ועכשיו הכניסו בה גם את הוראת השעה לגבי כניסת התלמידים, ורק לעניין הזה.
ב. האמור בה יסומן בא ואחריה בא: ב. מנהל מוסד שחלה עליו פגרת חנוכה, וכן מנהל מוסד בית ספר שניתנה לגביו הוראת פטור לפי סעיף 5.א לפי חוק לימוד חובה, לא יאפשר כניסה למקום הפעילות של תלמיד בגן ילדים או של תלמיד בכיתות א' עד ו' בבית ספר שניתן בו חינוך יסודי, או למקום פעילות של צהרון לתלמידים אלה המופעל במוסד כאמור, או המופעל במקום אחר על ידי הרשות המקומית או מי מטעמה, אלא אם כן הוצגה לגביו הצהרה חתומה הכוללת את הפרטים האלה: שם התלמיד ומספר הזהות שלו, שם האפוטרופוס של התלמיד, הצהרה כי נערכה לתלמיד בדיקת קורונה מיידית לשימוש ביתי לפי ההוראות לביצוע הבדיקה. התקבלה תוצאה שלילית בבדיקה, כאמור בפסקה 3.
תקנת משנה ב' לא תחול לגבי תלמיד שהוצגה לגביו הצהרה חתומה שיש לו תעודת נכה, תלמיד שהוצגה לגביו הצהרה חתומה שהוא תלמיד שנקבעה לו זכאות לשירותי חינוך מיוחדים בוועדת זכאות ואיפיון עקב אחת או יותר מהמוגבלויות המפורטות להלן, לפי סעיף 7.א.1. לחוק חינוך מיוחד: הפרעות נפשיות, מוגבלות על רצף האוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ומחלות ותסמונות נדירות. ותלמיד שהוצג לגביו אישור תו ירוק.
ד. מי שקיים את האמור בתקנת משנה ב' ביום ג' בטבת השבעה בדצמבר פטור מלקיים את האמור בשמונה בדצמבר.
ה. על אף תקנת משנה ב' במקרים שבהם יש קושי עם איסוף מיידי מהמוסד של תלמיד שלא הוצגה לגביו הצהרה כאמור באותה תקנת משנה, מנהל המוסד או מי מטעמו יאפשר את כניסתו למוסד, יפריד אותו ככל האפשר משאר התלמידים במוסד וידווח לאחראי על הקטין בהקדם לצורך איסופו.

יש איזה דיווחים על הפרוצדורה הזו, קשיים בעניין של ההפרדה והאיסוף והדיווח להורים, תלונות?
לירן שפיגל
אני לא מכיר.
תמי סלע
כדאי לבדוק אם אילנה בדרכה אלינו, כי היו הרבה שאלות שנוגעות למצב התחלואה, ההתחסנות. האם רובם מאומתים או גם עם תסמינים, כמה חולים קשים יש, כמה מאושפזים בקרב הגילאים האלה.
היו"ר שרן מרים השכל
אני מעלה את הסעיפים להצבעה.
הצבעה
אושר

תודה רבה לכולם, תודה שהגעתם. אני מבקשת להגיע עם הדברים שביקשתי לישיבה הבאה. הישיבה נעולה.


הישיבה ננעלה בשעה 09:58.

.

קוד המקור של הנתונים