ישיבת ועדה של הכנסת ה-23 מתאריך 27/05/2020

בחירת יושב-ראש הוועדה

פרוטוקול

 
פרוטוקול של ישיבת ועדה

הכנסת העשרים-ושלוש

הכנסת2
ועדת החוקה, חוק ומשפט
27/05/2020


מושב ראשוןפרוטוקול מס' 1
מישיבת ועדת החוקה, חוק ומשפט
יום רביעי, ד' בסיון התש"ף (27 במאי 2020), שעה 20:00
סדר היום
בחירת יושב-ראש הוועדה
נכחו
חברי הוועדה: יעקב אשר – היו"ר
מיקי חיימוביץ'
שלמה קרעי
חברי כנסת
איתן גינזבורג - יו"ר ועדת הכנסת
ייעוץ משפטי
גור בליי
מנהל הוועדה
אסף פרידמן
רישום פרלמנטרי
טלי רם


בחירת יושב-ראש הוועדה
איתן גינזבורג (יו"ר ועדת הכנסת)
אני מתכבד לפתוח את ישיבת ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. בהתאם להוראות סעיף 106(א)(1) לתקנון הכנסת, ועדה תבחר יושב-ראש מבין חבריה לפי המלצת ועדת הכנסת.

ועדת הכנסת החליטה היום להמליץ בפני הוועדה הזאת לבחור בחבר הכנסת יעקב אשר לעמוד בראשות הוועדה. לכם אני יכול לומר - ואני אומר זאת בקצרה כי אנחנו לא עושים חגיגות היום; האירוע הרשמי יהיה בדיון הראשון של הוועדה - אבל זה אדם שעשה מהפכה אדירה ברשות המקומית שהוא עמד בראשה, עיריית בני ברק. העיר בני ברק לפני יעקב אשר והעיר אחרי יעקב אשר, כאילו שתי ערים אחרות. לכן, זה כבוד להעלות את שמך בפני הוועדה ולבחור בך כיושב-ראש הוועדה. לא נרחיב במילים.
יעקב אשר (יהדות התורה)
זה אתה אומר כראש עיר לשעבר.
איתן גינזבורג (יו"ר ועדת הכנסת)
כראש עיר לשעבר, אני אומר, כמי ששירת ברשות המקומית למעלה מ-15 שנים והיה כמעט בכל תפקיד אפשרי, לרבות תכנון ובנייה. אני אומר שמה שעשית שם זה הרבה בעקבות תכנון ובנייה לדעתי, אפרופו תכנון נכון וראוי.

אני מתכבד להעלות להצבעה ולהמליץ בפני הוועדה לבחור בחבר הכנסת יעקב אשר כיושב-ראש הוועדה. מי בעד?

הצבעה

בעד – 4
נגד – אין
נמנעים – אין
המלצת ועדת הכנסת לבחור בחה"כ יעקב אשר לכהן כיושב-ראש ועדת החוקה, חוק ומשפט, נתקבלה.
איתן גינזבורג (יו"ר ועדת הכנסת)
פה אחד, נבחרת להיות יושב-ראש הוועדה, אדוני. בבקשה, ובהצלחה.
היו"ר יעקב אשר
תודה. ברשות היושב-ראש לשעבר של הוועדה – שצריך עכשיו כרטיס ביקור מאוד גדול להגיד איפה הוא שימש, באיזה ועדות בכמה ימים ספורים – איתן, כבר דיברנו בשבחך היום, אני חושב שראית את זה מכל הכיוונים והגוונים שכולם דיברו באמת על הדרך שלך, על הצניעות שלך, על הקילריות שלך, שזה בסדר גמור, ושלא מצליחים להרגיז אותך כל כך מהר. אני לא מבטיח שאני יודע לעשות את זה בדיוק אותו דבר.

בגלל שאנחנו בסוף יום, ורוב חברי הוועדה לא יכלו להיות כאן, וכדי שנוכל להתחיל לזרז את החוק הנורבגי שעומד בפנינו, לכן עשינו את התהליך הזה קצר. ביום ראשון, בעזרת השם, בשעה 10:00 – יצאו הזמנות על ידי מנהל הוועדה – אנחנו נתחיל את הדיון בחוק הנורבגי לאורך כל היום, וההצבעות יהיו למחרת, בעזרת השם. במהלך הדיון אנחנו נעשה הפסקה של חצי שעה לברכות, לברכת יושב-ראש הכנסת, אז בואו נשאיר את הברכות לשם. אני רק יכול להגיד – ואני אומר גם לא בנוכחות כל האנשים – הצוות שאני הספקתי להכיר ב-48 השעות האחרונות – גם הצוות הניהולי של הוועדה, גם הצוות המשפטי – צוות מדהים ואני בטוח שנעשה עבודה נהדרת ביחד למען עם ישראל.

אני מאחל לכולם חג שמח, ומי שרוצה לברך יכול לעשות את זה או היום או ביום ראשון. תודה רבה לך, אדוני, על האמון, ותודה לכולם.
שלמה קרעי (הליכוד)
אדוני היושב-ראש, נראה לי שברכה בזמנה היא חשובה, ונברך גם ביום ראשון, אבל בהחלט זכיתי להכיר אותך לפחות בשנה האחרונה ואני חושב שיש לך את היכולות ואת המוטיבציה. זאת ועדה מאוד מאוד חשובה, החוקים המכוננים של הכנסת הזאת יעמדו על שולחן הוועדה הזאת. ברכות, המון הצלחה, ואני כאן יחד עם כל חברי הוועדה ניתן יד.
היו"ר יעקב אשר
תודה רבה. אין לי ספק שאתה תהיה אחד מחברי הכנסת הפעילים פה בוועדה.
שלמה קרעי (הליכוד)
תודה.
מיקי חיימוביץ' (כחול לבן)
אני רוצה גם להגיד - בתור השכנה בחדר ליד – שיהיה לי לכבוד לעבוד כאן לצידך. מהמעט שהכרתי, הכרתי אדם שבעיקר יש הרבה ללמוד ממנו, ואני מקווה ללמוד ממך – מהניסיון שלך, מהראייה המיוחדת שלך – ואני חושבת שיהיה לך פה תפקיד מאוד משמעותי. אני חושבת שוועדת החוקה שאתה תעמוד בראשה תידרש להרבה מאוד החלטות משמעותיות למדינת ישראל, לדמוקרטיה ולעתיד שלנו. אז אני רוצה לאחל לך באמת בהצלחה מקרב לב.
היו"ר יעקב אשר
תודה רבה רבה. לפי כללי הטקס, מישהו צריך לומר משהו?
איתן גינזבורג (יו"ר ועדת הכנסת)
רק אם אדוני ינעל את הישיבה.
היו"ר יעקב אשר
אז אני נועל את הישיבה, ותודה רבה וחג שמח לכולם.
איתן גינזבורג (יו"ר ועדת הכנסת)
חג שמח לכולם.
היו"ר יעקב אשר
תודה. הישיבה נעולה.

הישיבה ננעלה בשעה 20:10.

קוד המקור של הנתונים