מקורות המידע של כנסת פתוחה

אתר כנסת פתוחה אוסף נתונים ממגוון מקורות על מנת להנגיש את המידע לציבור בצורה נוחה ופשוטה. ככל, אנחנו מנסים שרוב המידע לאתר כנסת פתוחה יגיע ממקורות רשמיים של הכנסת. הכנסת מציעה ממשק למפתחים בשם Application Programing Interface, או בקצרה API, שדרכו היא מפרסמת נתונים מהכנסת לציבור הרחב. לצערנו, ממשק הנתונים שמעמידה הכנסת כרגע אינו עדכני בכמה מקרים, וכפועל יוצא מכך חלק מהמידע שמוצג בכנסת פתוחה אף הוא אינו עדכני.

עד אוקטובר 2015, היינו מבצעים גירוד של המידע, או Scraping באנגלית, פעולה אשר הייתה עוברת על דפי אתר הכנסת ומורידה את תוכן המידע בצורה אוטומטית. למרות שפעולה זו מביאה לנו מידע עדכני, היא אינה יעילה מכיוון שצריך להתאים את הקוד שמבצע עבודה זו מספר פעמים בשנה. על כן, אנחנו מנסים כמה שיותר להשתמש במידע הרשמי של הכנסת. לכן, בכמה מקרים לא תוכלו לראות מידע עדכני מאוקטובר 2015 ואילך, משום שהפסקנו לגרד את המידע.

בנוסף, אתר הכנסת עדיין אינו נותן מידע מסודר על נוכחות חברי כנסת בועדות או אינו מקשר בין חוקים להצבעות וועדות. מידע זה ניתן לכם בכנסת פתוחה על ידי עיבוד המידע על ידינו. אנחנו מנסים לעשותו כך שהוא יהיה כמה שיותר עדכני. אם מצאתם טעות, אנא כתבו לנו בדף הפייסבוק שלנו - https://www.facebook.com/open.knesset/

אם זה מפריע לכם כמו שזה מפריע לנו שחלק מהמידע באתר הכנסת לא זמין - שלא ניתן למצוא הצבעות מיד לאחר התרחשותן או שהועדות אינן מעודכנות' אתם מוזמנים להתלונן על כך למערכת אתר הכנסת הרשמי בכתובת המייל feedback@knesset.gov.il.

מידע נוסף שתוכלו למצוא בכנסת פתוחה הוא קישור לדפי הרשתות החברתיות של חברי הכנסת. מידע זה מגיע מאתר kikar.org, פרוייקט נוסף של הסדנא לידע ציבורי.
משוב א- א+